Dzirdes pasliktināšanās

Dzirdes pasliktināšanās – bieži sastopama parādība, tā ir pakļauta rehabilitācijai

 

Katram sestajam pieaugušajam, kuram ir vismaz 18 gadi un vairāk, ir dzirdes izmaiņas. Šeit jūs varat uzzināt visu par dzirdes traucējumiem un to, kā ar tiem tikt galā.

Kas ir dzirdes pasliktināšanās?

Dzirdes pasliktināšanās ir noteiktu skaņu saklausīšanas spēju samazināšanās, kas ietekmē apmēram 750 miljonus pieaugušo visā pasaulē. Tā kā tās ir pakāpeniskas, ir svarīgi apzināties dzirdes pasliktināšanās pazīmes.

 

Dzirdes pasliktināšanās veidi un iemesli >

Dzirdes pasliktināšanās pazīmes >

Profilakse >

Uzziniet, vai jums ir dzirdes pasliktināšanās

Pārbaudiet savu dzirdi jau tūlīt. Mūsu bezmaksas tests aizņems tikai 5 minūtes.

 

 

Veikt pārbaudi

Dzirdes pasliktināšanās ietekmē visus mūsu dzīves aspektus

Dzirdei ir svarīga nozīme mūsu emocionālā labklājībā, fiziskajā veselībā un dzīves kvalitātē kopumā. Tomēr miljoniem cilvēku ar dzirdes izmaiņām nerīkojas, neskatoties uz pētījumiem, kas norāda uz paaugstinātu kritienu, depresijas, trauksmes un demences risku.

 

Dzirdes rehabilitācija >

Iemesli vērsties pēc palīdzības >

Palīdziet tuvam cilvēkam >

  • 5 soļi uz labāku dzirdi

    Kad jūs dzirdat labāk, jūs dzīvojat labāk.
    Mūsu ceļvedī pa soļiem tiek izskaidrots,
    kā uzlabot savu dzirdes stāvokli.

Bieži uzdotie jautājumi

Kā es varu atpazīt dzirdes pasliktināšanos?

Vairumā gadījumu dzirdes problēmas sākas pakāpeniski, bez redzama diskomforta un sāpēm. Turklāt ģimenes locekļi bieži pielāgojas dzirdes izmaiņām, pat nenojaušot, ka dara to. Šeit ir daži jautājumi, kurus varat sev uzdot, lai noteiktu, vai jums ir dzirdes pasliktināšanās.

Lasīt tālāk >

Vai var būt dažāda veida dzirdes pasliktināšanās?

Ir trīs dzirdes traucējumu veidi: sensorineirālas dzirdes pasliktināšanās, konduktīva tipa dzirdes pasliktināšanās un jaukta tipa dzirdes traucējumi. Lielākai daļai cilvēku līdz ar vecumu rodas dzirdes izmaiņas dažādās pakāpēs, pēc statistikas, katram trešajam cilvēkam pēc 65 gadu vecuma ir dzirdes traucējumi.

Lasīt tālāk >

Kādi ir biežākie dzirdes pasliktināšanās cēloņi?

Ir vairāki iemesli. Galvenie no tiem ir pārmērīgs troksnis, ģenētika, iedzimti defekti, galvas vai ausu infekcijas, ar vecumu saistītas izmaiņas, reakcija uz medikamentiem vai vēža ārstēšanu. Katram dzirdes izmaiņu veidam ir raksturīgi īpaši cēloņi.

Lasīt tālāk >

Ja man būtu dzirdes pasliktināšanās, vai ārsts to man nepateiktu?

Tikai 13 procenti terapeitu regulāri pārbauda pacientu dzirdi. Tā kā lielākā daļa cilvēku ar dzirdes traucējumiem labi dzird klusā vidē (piemēram, ārsta kabinetā), jūsu ārstam var būt ļoti grūti atpazīt šo problēmu. Tikai kvalificēts dzirdes speciālists var noteikt cik nopietna ir jūsu dzirdes problēma, vai varat izmantot dzirdes tehnoloģijas un kāds tehnoloģiju veids jums būs vislabāk piemērots.

Šis jautājumu saraksts palīdzēs jums iegūt vajadzīgās atbildes no dzirdes speciālista

Dzirdes pasliktināšanās tikai gados vecākiem cilvēkiem, vai nē?

Dzirdes pasliktināšanās var rasties cilvēkam jebkurā vecumā. Saskaņā ar statistiku, lielākā daļa cilvēku ar dzirdes traucējumiem (65 procenti) ir jaunāki par 65 gadiem! Latvijā ir 36 tūkstoši cilvēku vecumā no 18 līdz 44 gadiem ar dzirdes traucējumiem, un aptuveni 9 tūkstoši ir skolas vecumā.

Kas var palīdzēt uzlabot dzirdi?

Dzirdes speciālisti veic pārbaudi, novērtējumu un dzirdes rehabilitāciju. Viņi arī specializējas individuālu dzirdes tehnoloģiju izvēlē un regulēšanā. Ārsti otorinolaringologi specializējas auss, deguna, rīkles, galvas un kakla slimību diagnostikā un ārstēšanā.

Lasīt tālāk >

Vai esat gatavi spert nākamo soli?

Online konsultācija

Rakstiet mums vai zvaniet pa tālruni 205-502-86


Rakstiet mums
Pieteikties vizītei

Iepazīstieties ar vietējiem dzirdes tehnoloģiju speciālistiem


Pieteikties konsutācijai
Kur nopirkt

Atrast jums tuvāko dzirdes centru


Kā nokļūt