Dzirdes pārbaude

Ja Jums vai Jūsu radiniekam ir dzirdes pasliktināšanas simptomi, veiciet dzirdes pārbaudi sertificētā dzirdes centrā, lai uzzinātu savu dzirdes stāvokli un veidus kā to varētu uzlabot. Mūsu dzirdes speciālistiem ir zināšanas, pieredze un tehnoloģijas, lai veiktu visaptverošu dzirdes diagnostiku.

Dzirdes pārbaude

Ja Jums vai Jūsu radiniekam ir dzirdes pasliktināšanas simptomi, veiciet dzirdes pārbaudi sertificētā dzirdes centrā, lai uzzinātu savu dzirdes stāvokli un veidus kā to varētu uzlabot. Mūsu dzirdes speciālistiem ir zināšanas, pieredze un tehnoloģijas, lai veiktu visaptverošu dzirdes diagnostiku.

Dzirdes pārbaude

Vai Jums ir grūti saprast runu, kad saruna notiek grupā? Vai Jūs klausāties TV un radio skaļāk nekā citi? Vai Jūs regulāri lūdzat teikto atkārtot vēlreiz? Tās visas ir izplatītas dzirdes izmaiņas pazīmes. Ja uzskatāt, ka dzirde pasliktinās, vispirms ir jāveic dzirdes pārbaude, kuras rezultāti ļaus izprast Jūsu dzirdes patieso stāvokli.

Sākot no 60 gadu vecuma, dzirdes pārbaude ir ieteicama katru gadu, lai nodrošinātu, ka dzirdes izmaiņas neprogresē un dzirde nepasliktinās. Parasti dzirde pasliktinās pakāpeniski, tāpēc ir grūti pamanīt tieši to brīdi. Bieži vien pirmie šīs izmaiņas pamana radinieki.

Ir arī citi iemesli, kāpēc Jūs varētu vēlēties veikt dzirdes pārbaudi, pat ja Jūsu dzirde šķiet normāla. Cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām vai tiem, kas strādā trokšņainā vidē (rūpnīcās, celtniecībā, ceļu remontdarbos), ir lielāka iespēja attīstīt dzirdes pasliktināšanos. Tāpēc neatkarīgi no tā, vai vēlaties veikt dzirdes pārbaudi dzirdes izmaiņu pazīmju dēļ vai profilaktiski, Labākas Dzirdes Centrs vienmēr ir gatavs sniegt Jums nepieciešamo palīdzību.

Dzirdes pārbaudes veidi

Dzirdes pārbaude parasti ietver vairākus dažādus testu veidus. Kurš no tiem ir piemērots Jums, būs atkarīgs no Jūsu veselības vēstures, ausu veselības un pašreizējā dzirdes stāvokļa. Tālāk ir norādīti četri galvenie veidi, kurus mēs visbiežāk izmantojam mūsu dzirdes centrā:

Tonālā audiometrija

Tonālā audiometrija

Tonālā audiometrija ietver gaisa un kaula vadīšanas testus. Sēžot speciālā dzirdes diagnostikas kabīnē, Jūs klausāties skaņas caur austiņām un, dzirdot skaņu, nospiedīsiet pogu. Tiek noteikta klusākā skaņa, ko cilvēks var dzirdēt.

Lasīt vairāk
Runas audiometrija

Runas audiometrija

Mūsu dzirdes speciālists Jums nosauks vārdus un lūgs tos atkārtot. Pārbaudē ir iekļauti vairāki testi, tostarp: runas uztveres slieksnis, komforta skaļuma līmenis, diskomforta līmenis un vārdu saprotamības procents.


Lasīt vairāk
Timpanometrija

Timpanometrija

Timpanometriju izmanto, lai pārbaudītu vidusauss stāvokli un bungādiņas kustīgumu. Tests palīdzēs noteikt, vai ausī ir šķidrums, vidusauss infekcija, bungādiņas plīsums vai Eistāhijas caurules disfunkcija.Lasīt vairāk
Akustiskā refleksa tests

Akustiskā refleksa tests

Akustiskā refleksa tests nosaka refleksu, kas rodas, reaģējot uz skaļām skaņām. Tests var palīdzēt pārbaudīt noteikta veida dzirdes izmaiņas, kas saistītas ar to, cik labi jūsu akustiskais reflekss joprojām reaģē uz šāda veida skaņām.

Lasīt vairāk

Ko sagaidīt dzirdes pārbaudes laikā?

Dzirdes veselības vēsture

Lai labāk izprastu Jūsu dzirdes stāvokli, dzirdes speciālists uzdos Jums vairākus jautājumus. Tā kā dzirdes izmaiņām var būt daudz iemeslu, mēs meklēsim pierādījumus, lai tos izslēgtu pa vienam. Alerģijas, saaukstēšanās, darbs troksnī, ausu infekcijas un ausu sērs ir daži labi zināmi dzirdes pasliktināšanās cēloņi. Mums būs arī jāzina, vai lietojat kādas zāles un vai pēdējā laikā esat bijis pakļauts skaļiem trokšņiem.

Ausu pārbaude

Sākotnējās konsultācijas laikā parasti tiek veikta vispārēja auss apskate, izmantojot videootoskopu. Otoskops ir ierīce, kas izskatās kā zibspuldzes un mikroskopa krustojums, un mēs to izmantojam, lai skatītu Jūsu auss kanālu, vai tajā nav sēra korķis vai bojājums. Šajā laikā Jūs varēsiet redzēt savu auss kanālu un bungādiņu lielā ekrānā.

Dzirdes pārbaude

Ir pienācis laiks pārbaudīt savu dzirdi! Mūsu dzirdes centrs ir aprīkots ar vismodernāko aprīkojumu, kā arī speciālu kabīni dzirdes pārbaudēm, kas paredzētas aizsardzībai pret ārējiem trokšņiem, kas var ietekmēt pārbaudes rezultātus. Jums tiks uzliktas austiņas un dota poga, kas ir savienota ar audiometru — medicīnas ierīci, ko izmanto jūsu dzirdes pārbaudei. Dzirdes speciālists detalizēti pastāstīs, kad vajadzēs nospiest pogu.

Dzirdes pārbaudes rezultātu apspriešana

Jūsu dzirdes speciālists pēc pārbaudes parādīs Jūsu rezultātus audiogrammā, vizuālā grafikā par Jūsu dzirdes stāvokli. Tas atbildēs uz tādiem jautājumiem kā: “Kāda ir klusākā skaņa, ko varat dzirdēt?”, “Kādas frekvences Jums ir grūti dzirdamas?” Runas saprotamības pārbaudes rezultāti parasti tiek izteikti procentos.

Ja testa rezultāti liecina, ka ir dzirdes izmaiņas, tad pakāpe tiks parādīta skalā no mērena līdz smagam dzirdes zudumam. Vairāk par dzirdes izmaiņas pakāpēm lasiet šeit.

Pēc dzirdes pārbaudes Jūsu dzirdes speciālists palīdzēs Jums izprast rezultātus un pieņemt lēmumus, lai uzlabotu dzirdi (ja tāda ir). Šis ir īstais laiks, lai uzdotu papildus jautājumus par rezultātiem, kā arī par uzlabojumu iespējām. Speciālista konsultācijas pabeigšana aizņems vēl aptuveni 30 minūtes.

Vairumā gadījumu dzirdes aparāti ir labākais risinājums dzirdes uzlabošanai. Ja tas ir Jūsu gadījums, dzirdes speciālists pastāstīs par pieejamajām tehnoloģiju iespējām, to darbību, izmaksām, kā arī var pielāgot tos, kas vislabāk atbilst Jūsu dzirdes stāvoklim, auss kanāla izmēram un formai, kā arī dzīvesveidam un finanses.

 

Ieplānot dzirdes pārbaudi

Dzirdes pārbaude vienmēr ir pareizais lēmums! Ja rezultāti neuzrāda dzirdes izmaiņas, varat mierīgi turpināt savu parasto dzīvi. Dzirdes speciālists sniegs arī noderīgus padomus, kā saglabāt labu dzirdi atbilstoši Jūsu dzīvesveidam. Ja pārbaude liecina, ka Jums ir dzirdes traucējumi, varat rīkoties pēc iespējas ātrāk. Sperot pirmo soli dzirdes uzlabošanai, Jūs varat arī uzlabot attiecības ar radiniekiem un darbā, uzlabot savu kognitīvo un psiholoģisko veselību. Tāpēc dzirdes pārbaude ir vitāli svarīgs pirmais solis ceļā uz rūpēm par savu veselību un dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Vai esat gatavi spert nākamo soli?

Online konsultācija

Rakstiet mums vai zvaniet pa tālruni 205-502-86

Rakstiet mums

Pieteikties vizītei

Iepazīstieties ar mūsu dzirdes speciālistiem

Pieteikties konsutācijai

Kur veikt pārbaudi?

Atrast jums tuvāko diagnostikas centru

Kā nokļūt

Tas arī Jums noderēs:

5 soļi uz labāku dzirdi

5 soļi uz labāku dzirdi

Vai dzirdes izmaiņas ietekmē jūsu attiecības vai dzīves kvalitāti? Izmainiet to, ievērojot šos piecus vienkāršos punktus,
kas ļaus jums uzlabot dzirdi!

Saņemt bezmaksas ceļvedi
12 iemesli, lai pārbaudītu dzirdi

12 iemesli, lai pārbaudītu dzirdi

12 labi iemesli pārbaudīt dzirdi un uzlabot jebkādas dzirdes izmaiņas.

Lasīt vairāk
50 labākas dzirdes priekšrocības

50 labākas dzirdes priekšrocības

Dzirdes zuduma ārstēšanā ir bezgalīgas priekšrocības. Šajā bezmaksas ceļvedī mēs esam uzskaitījuši 50 labākās.

Lejupielādēt