• Audiometrija

    Pure tone audiometry (PTA)

Izmeklējums ir „zelta standarts” dzirdes diagnostikā.

Audiometrija ļauj izmērīt dzirdes asumu, noteikt dzirdes jūtību un asumu, dzirdes slieksni dažādās frekvencēs. Mūsdienīgs diagnostiskais audiometrs Cello (Inventis, Italy) ļauj mūsu speciālistiem izmeklēt kaula, gaisa vadāmību, kā arī veikt brīvā lauka audiometriju (Free Field). Izmeklējuma rezultāti tiek attēloti audiogrammā, pēc kuras dzirdes speciālists var noteikt dzirdes traucējumu veidu un pakāpi. Izmeklējums ir nesāpīgs un pacientam speciālā sagatavošanās nav nepieciešama.

Pierakstīties dzirdes diagnostikai

Kā tiek veikta audiometrija?

Lai mazinātu apkārtēju skaņu ietekmi uz izmeklējuma rezultātiem, diagnostikas laikā pacients atrodas skaņu izolējošajā kabīnē 350 Series Maxi Sound Shelter (IAC, Ireland). Sākumā tiek testēta gaisa vadīšana – skaņa tiek novadīta pa gaisu caur ārējo ausi un viduausi. Tas ir dabiskais skaņas uztveres veids. Skaņas tiek padotas caur austiņām tieši pacienta ausīs.  Katru reizi, kad pacients dzird skaņu, viņš nospiež atbildes pogu, kas atrodas pacienta rokā.

Audiometrija sākumā tiek veikta vienai, tad otrai ausij. Tiek noteikta visklusākā skaņa, kuru pacients spēj sadzirdēt. Tālāk tiek testēta kaula vadīšana – iekšējās auss spēja uztvert skaņas caur galvaskausa kauliem, apejot ārējo un vidusausi. Skaņas tiek padotas ar kaula vibratora palīdzību, kuru pieliek pacientam aiz auss. Tiek testēta labā un kreisā auss. Pacients atbild uz sadzirēto signālu, nospiežot pogu.

Izmeklējuma laiks: 10-15 minūtes

Indikācijas:

Dzirdes pazeminājums, vidusauss iekaisums (otīts), dzirdes aparāta piemeklēšana

Maksa: 10 EUR

Vai esat gatavi spert nākamo soli?

Online konsultācija

Rakstiet mums vai zvaniet pa tālruni 205-502-86

Rakstiet mums

Pieteikties vizītei

Iepazīstieties ar mūsu dzirdes speciālistiem

Pieteikties konsutācijai

Kur veikt diagnostiku?

Atrast jums tuvāko diagnostikas centru

Kā nokļūt