Jaunumi

Ja pasliktinās dzirde, pie kā man vērsties?

Admin

decembris 3, 2021

Ja jums ir aizdomas, ka jums vai kādam no jūsu paziņām ir pasliktināta dzirde, svarīgi ir konsultēties ar dzirdes speciālistu. Jūs varēsiet uzzināt visu par jūsu dzirdes stāvokli un turpmākajām darbībām.

Ir trīs dzirdes aprūpes speciālistu kategorijas

Otolaringologi specializējas ausu, deguna, galvas un kakla slimību diagnostikā un ārstēšanā. Viņus arī sauc par LOR ārstiem. Daudzi cilvēki apmeklē otolaringologu vai LORu saistībā ar deguna dobuma infekcijām, ausu infekcijām vai saistībā ar citu medicīnisku problēmu. Ja jums ir bērni vai mazbērni ar hroniskām ausu infekcijām, visticamāk, ka jūs jau esat saskāries ar LOR ārstiem.

Audiologi ir profesionāļi ar maģistra un/vai zinātņu doktora grādu audioloģijas jomā, kuri nodarbojas ar dzirdes izpēti. Viņi specializējas dzirdes diagnostikā, testēšanā un rehabilitācijā. Audiologs var arī piemeklēt dzirdes aparātus. Iespējams, ka esat saskāries ar audiologu, ja jūsu bērna skolā dzirdes pārbaude ir daļa no skolēnu veselības stāvokļa obligātās pārbaudes. Audiologi arī palīdz cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar līdzsvaru, kas saistīts ar iekšējās auss stāvokli.

Lai gan abi iepriekš aprakstītie medicīnas speciālisti var pārbaudīt un diagnosticēt dzirdes pasliktināšanos, dzirdes aparātu uzstādīšana un turpmākā novērošana ne vienmēr ir viņu pamatprakse un specializācija.

Dzirdes speciālistiem bieži ir valsts licences un profesionālie sertifikāti dzirdes pasliktināšanās pārbaudei, kā arī darbam ar dzirdes aparātu lietotājiem. Dzirdes speciālists nodarbojas tikai dzirdes diagnostiku un rehabilitāciju, izmantojot dzirdes aparātus vai citus palīglīdzekļus. Viņi bieži strādā kopā ar otolaringologiem un audiologiem, palīdzot pacientiem ar dzirdes pasliktināšanos.

Dzirdes speciālists var veikt visas pārbaudes, kas nepieciešamas, lai noteiktu dzirdes pasliktināšanās veidu un pakāpi. Viņš var pareizi piemeklēt un uzstādīt dzirdes aparātus ne tikai atbilstoši jūsu dzirdes vajadzībām, bet arī saskaņā ar jūsu vēlmēm.

Viņš sniegs jums turpmāku atbalstu un sekos tam, kā notiek jūsu adaptācijas periods ar dzirdes tehnoloģijām, un, ja nepieciešams, koriģēs dzirdes aparātu uzstādījumus. Viņš sniedz arī ieteikumus par dzirdes aparātu tīrīšanu un tehnisko apkopi, bet profesionālo tīrīšanu un/vai remontu vienmēr jāveic dzirdes centros, kur parasti var iegādāties arī dzirdes aparātu baterijas. Citiem vārdiem sakot, dzirdes speciālists dara visu, lai dzirdes aparāts darbotos optimāli.

Kāpēc apmeklēt speciālistu?

Ja jūs sākotnēji ir izmeklējis dzirdes speciālists, un viņam ir aizdomas, ka jūsu dzirdes pasliktināšanās cēlonim var būt medicīnisks raksturs, viņš jūs nosūtīs pie LOR ārsta tālākai izmeklēšanai.

Visiem iepriekš uzskaitītajiem ekspertiem ir pieredze un iekārtas, kas nepieciešamas, lai precīzi diagnosticētu dzirdi un pēc tam piemeklētu individuālu pieeju, kas var ietvert regulāras vizītes. Ir ļoti svarīgi veikt diagnostiku, tiklīdz jūs pamaniet, ka jums ir dzirdes problēmas, un atrast dzirdes speciālistu, ar kuru jūs varēsiet sadarboties ilgu laiku, it īpaši tad, ja jūsu rehabilitācijas plānā būs ietverti dzirdes aparāti.

Dzirdes rehabilitācijas panākumi ir atkarīgi no jūsu kopīgā darbā ar dzirdes speciālistu, tāpēc rūpīgi izvēlieties piemērotu speciālistu.

Lai pieteiktos uz vizīti pie dzirdes speciālista, zvaniet pa tālruni 205-502-86 vai aizpildiet veidlapu šeit.