Veselīga novecošana sākas ar labāku dzirdi
Daži no visizplatītākajiem novecošanas ieguvumiem, saskaņā ar Kolumbijas Universitātes Ērvinga Medicīnas centru, ir lielāka sevis un citu pieņemšana, dzīves pieredzes gudrība un spēcīgāka vēlme sazināties ar citiem.
Varat pieņemt vienu galveno lēmumu, kas būtiski uzlabo jūsu vispārējo labsajūtu: regulāri pārbaudiet dzirdi un to uzlabojiet, ja nepieciešams. Labāka dzirde veicina labāku novecošanos daudzu iemeslu dēļ:
-
Labāka dzirde palīdz jums palikt sabiedriskam
Cik svarīgi ir palikt sociālam, kad mēs novecojam? Ļoti. Nacionālais novecošanas institūts (ASV) ziņo, ka pētījumi ir pierādījuši saistību sociālai izolācijai un vientulībai ar augstu asinsspiedienu, sirds slimībām, depresiju, kognitīvo lejupslīdi un citām veselības problēmām.
Laba dzirde, izmantojot dzirdes aparātus, ir jūsu lielākais sabiedrotais, lai uzturētu sakarus ar citiem. Tas ļauj turpināt piedalīties sarunās, veidot ikdienas plānus ar citiem, apmeklēt restorānus vai ģimenes pasākumus utt. Un, ja ņem vērā faktu, ka tie, kuriem patīk sociālās attiecības, visticamāk, dzīvos ilgāk, jūs patiešām nevarat kļūdīties ar savu izvēli.
-
Labāka dzirde palīdz uzturēt asu prātu
Jaunu prasmju apgūšana, nodarbošanās ar hobiju un sociālo sakaru uzturēšana ir tikai daži no veidiem, kā saglabāt aktīvu smadzeņu darbību un baudīt dzīvi, kļūstot vecākam. Bet, ja jums ir dzirdes pasliktināšanās, jūsu smadzenes tērē pārāk daudz enerģijas, mēģinot apstrādāt to, ko tās dzird, atstājot mazāk enerģijas domāšanai un atmiņai, kas var veicināt demenci.
Vai zinājāt, ka saskaņā ar Lancetas demences profilakses, iejaukšanās un aprūpes komisijas (ASV) datiem dzirdes izmaiņas patiesībā ir vienīgais lielākais maināmais demences riska faktors? Vēl labākas ziņas? Dzirdes pasliktināšanās ir gan pārvaldāma, gan maināma, izmantojot mūsdienu dzirdes tehnoloģijas.
-
Labāka dzirde palīdz uzturēt fiziskās aktivitātes
Nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes — no vingrošanas līdz dārza darbiem — var mums ļoti noderēt, kad mēs novecojam. Tas ne tikai var novērst vai aizkavēt iespējamās veselības problēmas, bet arī palīdzēt stiprināt muskuļus, lai mēs varētu patstāvīgi turpināt savas aktivitātes.
Labāka dzirde to atbalsta, pasargājot mūs, kamēr esam aktīvi. Izmantojot dzirdes aparātus, mēs iegūstam lielāku izpratni par apkārtni un atbalstu mūsu līdzsvaram un gaitai.
Turklāt pētījumi ir parādījuši, ka labāka dzirde ļauj mums divas reizes retāk gūt nejaušus ievainojumus un trīs reizes mazāku iespēju nokrist, nekā tiem, kuri ignorē savas dzirdes problēmas.
Vēl viens pluss: jaunākie dzirdes aparāti var palīdzēt uzturēt jūs aktīvo dzīvi, kalpojot kā jūsu personīgie fitnesa izsekotāji. Savienojot tos ar lietotni savā viedtālrunī, varat skaitīt soļus, pārraudzīt vingrinājumus, noteikt mērķus un veikt citas darbības.
-
Labāka dzirde palīdz saglabāt modrību un neatkarību
Labai dzirdei ir liela nozīme, palīdzot mums justies pārliecinātiem un drošiem, kamēr esam ārpus mājas (vieni paši vai kopā ar citiem), — tas ir milzīgs ieguvums dzīves kvalitātes uzlabošanai, kļūstot vecākiem. Pirmkārt, labāka dzirde atver jūsu telpisko izpratni, lai jūs varētu atšķirt skaņas signālus (piemēram, automašīnas skaņas signālus un dūmu detektorus) un reaģēt uz tiem, kas brīdina par drošības apdraudējumiem.
Otrkārt, dzirdes uzlabošana, izmantojot dzirdes aparātus, ļauj jums justies mazāk atkarīgam no citiem, lai viņi varētu “tulkot” vai precizēt dzirdēto—kāpēc gan to neizbaudīt?
-
Labāka dzirde palīdz palielināt dzīvesprieku
Nekas neizkrāso dzīvi tā kā skaņa. Tas liek lielajiem mirkļiem kļūt lielākiem — no jūsu mazbērna pirmās lugas skolā un beidzot ar viņu vārdu izsaukšanu no skolas beigšanas. Tas dod jums dāvanu – vienkārši būt pat tajos mazākajos mirkļos, kad čivina putni vai ap jums šalc viļņi. Jums nav smagi jāstrādā, lai “panāktu” laimi novecojot, jo ar labāku dzirdi tā ir visapkārt.
Galvenais punkts: izvēle uzlabot savu dzirdi nozīmē veselību un laimi turpmākajiem gadiem.
Dzirdes pārbaude ir vienkārša
Nodrošiniet sev pelnīto nākotni, panākot, ka jūsu dzirdi novērtēs sertificēts dzirdes speciālists. (Speciālisti iesaka to darīt ik pēc trim gadiem, tiklīdz jums ir 50 gadi, tāpēc domājiet par dzirdes pārbaudi kā par kārtējo fizisko vai acu pārbaudi.)
Dzirdes pārbaude mūsu klīnikā ir nesāpīga un bezmaksas. Ja esat novērojis dzirdes pasliktināšanos vai ja jūsu ģimene un draugi sāk norādīt, ka jums varētu būt dzirdes un komunikācijas grūtības, nevilcinieties un neliedziet sev dzīvot dzīvi pilnvērtīgi – sazinieties ar sertificētu dzirdes speciālistu, piesakieties vizītei un kopīgi atrodiet jums vispiemērotāko dzirdes aparātu!