• Dzirdes
    rehabilitācija

    Vai domājat, ka jums varētu būt dzirdes traucējumi?
    Ir jārīkojās šādi.

Kaut arī dzirdes izmaiņas ir neatgriezeniskas, lielākoties, tās ir viegli rehabilitēt.

 


 

Ko darīt, ja jums ir dzirdes traucējumi

Ja secināt, ka jums ir dzirdes izmaiņas vispārēju dzirdes zuduma pazīmju dēļ vai tāpēc, ka neesat nokārtojis dzirdes pārbaudi tiešsaistē, eksperti iesaka konsultēties ar dzirdes speciālistu.

Jūs varat sākt ar savu terapeitu vai ģimenes ārstu, kurš, visticamāk, jūs nosūtīs pie dzirdes tehnoloģiju speciālista. Vai arī varat tieši sazināties ar dzirdes speciālistu.

Mērķis ir atrast speciālistu, kuram būtu nepieciešamais aprīkojums, atbilstoša apmācība un pieredze, lai rūpīgi novērtētu dzirdes stāvokli un kopā ar jums izstrādātu individuālu dzirdes rehabilitācijas programmu.

 


Pierakstieties uz vizīti pēc iespējas ātrāk

Eksperti rekomendē pēc iespējas agrāk sākt dzirdes rehabilitāciju. Neskaitāmi pētījumi norāda, ka dzirdes izmaiņas, kuras netiek rehabilitētas, ir saistītas ar dažādām problēmām, piemēram, depresiju, trauksmi, paaugstinātu kritienu un hospitalizācijas risku un pat demenci. Turklāt, jo ilgāk dzīvosiet ar dzirdes traucējumiem, jo ​​ilgāk un grūtāk būs atjaunot dzirdes spējas pēc rehabilitācijas sākuma.

“Ja vēlaties pareizi atrisināt dzirdes traucējumu problēmu, dariet to pēc iespējas ātrāk … pirms smadzenēs notiek strukturālas izmaiņas,”

– Frenks Lins, ārsts, medicīnas zinātņu kandidāts, Džona Hopkinsa medicīnas universitāte

Uzstājiet uz individuālo pieeju dzirdes rehabilitācijai

Ja dzirdes pasliktināšanās tiek apstiprināta vizītes laikā pie dzirdes speciālista, visticamāk, jums tiks nozīmēti dzirdes aparāti. Dzirdes aparāti ir visizplatītākais dzirdes rehabilitācijas veids. Tie palīdz lielākajai daļai cilvēku ar dzirdes traucējumiem, īpaši, ja dzirdes aparātu piemeklējis pieredzējis speciālists.

Katras personas vajadzības ir individuālas. Tāpēc ir svarīgi, lai dzirdes aparāti būtu jums piemēroti un būtu ieprogrammēti un pielāgoti jūsu dzīvesveidam. Svarīgi ir arī piekļuve pienācīgai rehabilitācijai un servisa pakalpojumiem.


Šodien dzirdes tehnoloģijas ir mūsdienu inženierijas brīnums

Tāpat kā citas augsto tehnoloģiju ierīces, arī dzirdes aparāti pēdējos gados ir ievērojami uzlabojušies. Tie ir kļuvuši mazāki, tie nodrošina uzlabotu skaņas kvalitāti un tiem ir jaunas funkcijas, piemēram, fitnesa izsekošana, kritiena noteikšana un tulkošana svešvalodās.

Ir neredzami dzirdes aparāti, kas atrodas dziļi auss kanālā un nodrošina dabiskāku skaņu un komfortu. Ir arī bezvadu dzirdes tehnoloģijas, kas pārraida audio signālu no jūsu televizora vai tālruņa.

 

Tālāk: Iemesli vērsties pēc palīdzības >

Bieži uzdotie jautājumi

Kas man jādara, ja man šķiet, ka man ir dzirdes problēmas?

Jums jāpierakstās uz vizīti pie dzirdes speciālista, lai saņemtu konsultāciju un pārbaudītu dzirdi. Daudzi dzirdes speciālisti piedāvā pirmreizējo konsultāciju bezmaksas.

Lasīt tālāk >

Vai ir operācijas vai medikamenti, kas palīdz dzirdes tracējumu gadījumos?

Tikai 5 % no visām dzirdes izmaiņām pieaugušajiem var koriģēt ar medikamentu palīdzību var ķirurģisku operāciju.  Lielākā daļa cilvēku ar dzirdes traucējumiem (95 procenti) lieto dzirdes aparātus.

Lasīt tālāk >

Ko es varu sagaidīt vizītes laikā pie dzirdes speciālista?

Plānojot konsultāciju pie dzirdes speciālista, nepieciešams atcerēties par dažiem svarīgiem punktiem.

Uzzināt vairāk  >

Kādi ir dzirdes aparātu veidi?

Mūsdienu dzirdes aparāti var būt dažādi pēc izmēra un veida – tādi, kas atrodas aizauss, līdz pilnībā neredzamiem dzirdes aparātiem.  Ir arī dažādi tehnoloģiskie līmeņi, kas piemēroti jūsu individuālajām vajadzībām un dzīvesveidam.

Uzzināt vairāk par iespējamiem variantiem >

Vai ir dzirdes tehnoloģijas vienpusējiem dzirdes traucējumiem?

Jā, dzirdes aparāti ir pieejami cilvēkiem ar vienpusēju dzirdes zudumu. Sistēma CROS piedāvā risinājumus gadījumos, kad:

Viena auss dzird normāli, bet otrā ausī jau ir nedzirdība (CROS)

Vienā ausī ir dzirdes pazeminājums, bet otrā jau ir nedzirdība (BiCROS)

Lasīt tālāk >

Vai es varu dzirdēt trokšņainās vietās?

Neviens dzirdes aparāts nevar pilnībā filtrēt fona troksni, tomēr mūsdienu uzlabotās dzirdes tehnoloģijas ir paredzētas arī fona trokšņu slāpēšanai, lai jūs varētu uzlabot saziņas kvalitāti trokšņainā vidē, piemēram, restorānā, biznesa sapulcē un citos sabiedriskos pasākumos.

Vai ir adaptācijas periods dzirdes aparātiem?

Jā. Lielākajai daļai cilvēku ir nepieciešams adaptācijas periods līdz četriem mēnešiem, lai pilnībā pielāgotos un sāktu baudīt visas priekšrocības, ko dod dzirdes tehnoloģijas izmantošana. Tomēr jau adaptācijas periodā jūs pamanīsiet ievērojamus uzlabojumus. Atcerieties, ka jūsu dzirdes speciālists vienmēr ir gatavs palīdzēt. Nebaidieties piezvanīt vai norunāt tikšanos, lai pārrunātu savas problēmas.

Lasīt tālāk >

Jums patiks arī:

Dzirdes izmaiņām ir svarīga loma mūsu kognitīvajā veselībā

Dzirdes izmaiņām ir svarīga loma mūsu kognitīvajā veselībā

Eksperti neārstētas dzirdes izmaiņas saista ar paaugstinātu demences un kognitīvās funkcijas pasliktināšanā risku.

Lasīt vairāk
Vai dzirdes rehabilitācija var mazināt demences risku?

Vai dzirdes rehabilitācija var mazināt demences risku?

Jaunākie pētījumi ir parādījuši, ka agrīna dzirdes rehabilitācija var palīdzēt samazināt demences risku.

Uzzināt vairāk
50 labākas dzirdes priekšrocības

50 labākas dzirdes priekšrocības

Dzirdes zuduma ārstēšanā ir bezgalīgas priekšrocības. Šajā bezmaksas ceļvedī mēs esam uzskaitījuši 50 labākās.

Lejupielādēt