Viens no sešiem pieaugušajiem, vecumā no 18 gadiem un vairāk, cieš no dzirdes traucējumiem. Zemāk uzskaitīti veidi, kā noteikt dzirdes traucējumus jums un jūsu tuviniekiem.
Ja jūs bieži pārjautājat vai arī jums ir jāskatās uz runātāju, lai dzirdētu viņa teikto (iespējams, lasot no lūpām), visticamāk, jūsu dzirde ir pasliktinājusies.
Ja ieslēgtais televizors slāpē sarunbiedru teikto, kas var nozīmēt, ka jūsu televizors strādā pārāk skaļi un ir pienācis laiks pārbaudīt dzirdi.
Viena no pirmajām problēmām, ar ko saskarās cilvēki ar dzirdes izmaiņām: runas izšķiršana trokšņainā vietā, piemēram, restorānā.
Augstfrekvenču dzirdes izmaiņas ir bieži sastopamas – tāpec nav brīnums, ka sieviešu un bērnu balsis ir grūti izšķirt un saprast.
Klasiskā sūdzība cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – apkārtējie runā neskaidri. Ja jūs domājat, ka jums ir grūti saprast runu tāpēc, ka sarunbiedram ir slikta dikcija, tā varētu būt dzirdes pasliktināšanās pazīme.
Ja jums ar tālruni rodas problēmas tikai dažreiz, tas ir normāli. Ja jūtat, ka, runājot pa tālruni, jūs nedzirdat pastāvīgi, neatkarīgi no tā, vai tas ir fiksētais vai mobilais tālrunis, tas var liecināt par dzirdes izmaiņām.
Cilvēki, kuriem ir grūti sazināties, sarunu partneru kompānijā jūtas nepinvērtīgi. Viņi izjūt diskomfortu, mēģinot sarunāties publiskā vietā. Tā rezultātā cilvēki ar dzirdes traucējumiem bieži izvairās no sociāliem vai ģimenes notikumiem. Tā tam nevajadzētu būt.
Troksnis ausīs bieži ir dzirdes pasliktināšanās vi dzirdes sistēmas bojājuma pazīme. Dzirdes izmaiņas un troksnis bieži ir sastopami kopā.
Ja draugi vai radinieki apšauba jūsu dzirdes asumu – nopietni vai jokojot -, jums katram gadījumam vajadzētu konsultēties ar speciālistu. Viņiem varbūt ir taisnība.
Cilvēki, kuriem tiek veikta dzirdes rehabilitācija, bieži saka: “Kāpēc es tik ilgi gaidīju?” Zemāk ir četri bieži sastopamie cēloņi:
«Man nav dzirdes izmaiņu, - viņi saka, - apkārtējie vienkārši runā ļoti klusi un neskaidri».
Daudzi cilvēki nav pazīstami ar pētījumiem, kas saista dzirdes traucējumus ar paaugstinātu krišanas, depresijas, sociālās izvairīšanās un demences risku.
«Es vienkārši palielināšu skaļumu, palūgšu citus atkārtot vai neapmeklēšu vietas, kur var rasties problēmas ar dzirdi».
Varbūt kādreiz tas tā bija, bet mūsdienu dzirdes tehnoloģijas ir gudras un pārdomātas ierīces, viegli lietojamas.
Vairumā gadījumu dzirdes problēmas sākas pakāpeniski, bez diskomforta un sāpēm. Turklāt ģimenes locekļi bieži pielāgojas dzirdes traucējumiem, to neapzinoties. Šeit ir daži jautājumi, kurus varat sev uzdot, lai noteiktu, vai jums ir dzirdes izmaiņas.
Ir trīs dzirdes izmaiņu veidi: sensorineirālas, konduktīva tipa un jaukta tipa dzirdes traucējumi. Lielākai daļai cilvēku līdz ar vecumu var būt dzirdes pasliktināšanās dažādās pakāpēs, katrs trešais pēc 65 gadu vecuma cieš no dzirdes pasliktināšanās.
Dzirdes izmaiņas var rasties cilvēkam jebkurā vecumā. Saskaņā ar statistiku, lielākā daļa cilvēku ar dzirdes traucējumiem (65 procenti) ir jaunāki par 65 gadiem! Latvijā ir 36 tūkstoši cilvēku vecumā no 18 līdz 44 gadiem ar dzirdes traucējumiem, un aptuveni 9 tūkstoši ir skolas vecumā.
Tikai 13 procenti terapeitu regulāri pārbauda pacientu dzirdi. Tā kā lielākā daļa cilvēku ar dzirdes traucējumiem labi dzird klusā vidē (piemēram, ārsta kabinetā), jūsu ārstam var būt ļoti grūti atpazīt šo problēmu. Tikai kvalificēts dzirdes speciālists var noteikt cik nopietna ir jūsu dzirdes problēma, vai varat izmantot dzirdes tehnoloģijas un kāds tehnoloģiju veids jums būs vislabāk piemērots.
Šis jautājumu saraksts palīdzēs jums iegūt vajadzīgās atbildes no dzirdes speciālista
Jums vajadzētu pierakstīties uz vizīti pie dzirdes un dzirdes tehnoloģiju speciālista, konsultācijai un dzirdes pārbaudei. Šie pakalpojumi tiek sniegti bez maksas.
Pakāpeniskas dzirdes izmaiņas var mūs nogurdināt vairāk, nekā mēs domājam.
VairākAgrīnas dzirdes pārmaiņu pazīmes bieži netiek pamanītas. Uzziniet, kam jāpievērš uzmanība.
VideoViena no pirmajām dzirdes izmaiņu pazīmēm ir dzirdes grūtības trokšņainās vietās, piemēram, restorānos.
Uzziniet, kāpēc