Jaunumi

Vai ausu sērs var radīt dzirdes pasliktināšanos?

Admin

aprīlis 26, 2021

Ja runājam īsumā, tad jā — ausu sērs var izraisīt dzirdes pasliktināšanos. Bet tas nav tik bieži, kā daudzi domā. Patiesībā tikai daži no dzirdes speciālista aplūkotajiem pacientiem cieš no dzirdes pasliktināšanās, kas rodas tieši pārmērīga ausu sēra (sēra korķi) daudzuma dēļ.
Visticamāk, ka pacientam ar laiku ir notikusi pakāpeniska dzirdes pasliktināšanās, un tā kļuvusi tik spēcīga, ka pacients sāk izjust grūtības saskarsmē ar citiem cilvēkiem. Cilvēki vēršas pēc palīdzības tieši tad, kad parādās problēmas saskarsmē ar citiem cilvēkiem.
Jūs jautāsiet, kas rada sēra korķus? Paaugstinātu sēra izdalīšanos var ietekmēt tādi faktori kā cienījams vecums, šauri dzirdes kanāli vai neparastas formas dzirdes kanāli, dzirdes aparātu lietošana, nepareiza vates kociņu, adatu, matu sprādžu vai citu ausu tīrīšanas priekšmetu izmantošana. (Neievietojiet ausīs nekādus priekšmetus, lai tās iztīrītu!)

Pilna dzirdes kanāla aizsprostošanās ar sēru ir sastopama reti

Ir svarīgi zināt, ka skaņas viļņiem ir vajadzīgs pavisam neliels atvērums dzirdes kanālā, lai sasniegtu bungādiņu. Šādā veidā dzirdei nevajadzētu ievērojami pasliktināties, ja vien dzirdes kanāls nav pilnībā nosprostots ar ausu sēru. Kad sēra korķis ir pietiekami liels, lai izraisītu dzirdes pasliktināšanos, iespējams, jūs pamanīsiet arī citus simptomus: galvas reiboņus, ausu aizkrišanu (sajūta, ka auss ir aizbāzta), niezi vai sāpes ausīs, kā arī troksni ausīs. Nopietns sēra korķis gandrīz vienmēr ir saistīts ar iepriekš minētajiem simptomiem.

Otolaringologs var izņemt ausu sēru

Labā ziņa ir tāda, ka dzirdes pasliktināšanās, ko izraisījis sēra korķis, ir viegli novēršama. Sēra izņemšana ir jebkura otolaringologa vai LOR ārsta kompetencē. Ja viss, kas vajadzīgs, lai novērstu dzirdes pasliktināšanos, ir iztīrīt ausis no sēra — lieliski! Ja ne, sazinieties ar sertificētu dzirdes speciālistu, un jūs varat noskaidrot, kas patiesībā izraisa jūsu dzirdes pasliktināšanos.
Pierakstīties pie kvalificēta dzirdes speciālista ir viegli un ērti. Vienkārši zvaniet pa tālruni 205-502-86 vai aizpildiet formu šeit.

Sekojiet līdzi jaunākai informācijai Blogā

Vai vēlaties saņemt jaunumus no mums uz jūsu e-pastu? Reģistrējieties šeit.