Jaunumi

Sociālā izolācija un dzirdes pasliktināšanās

Admin

septembris 12, 2020

Cilvēkiem ar dzirdes pasliktināšanos sociālā distancēšanās nenozīmē to pašu, ko izolācija

Daudzus gadus strādājot ar cilvēkiem, kuriem ir dzirdes pasliktināšanās, mēs vienmēr esam neticami satraukti, kad viņi pieņem lēmumu par labu dzirdes rehabilitācijai, izmantojot mūsu Dzirdes centru. Sociālās nošķirtības gadi, ko viņi ir izjutuši, piedzīvojot dzirdes pasliktināšanos, brīnumaini pazūd ar nebijušu vieglumu. Tas varbūt izklausās dramatiski, un, godīgi sakot, tā tas varētu arī būt. Taču mēs varētu pavadīt daudzas dienas, stāstot par to, ko mūsu klienti mums uzticējuši, kā dzirdes aparāti atjaunojuši viņu saikni ar mīļajiem cilvēkiem apkārt.

 

Mēs dzīvojam unikālā laikā

Sociālās saistības, ko dzirdes uzlabošanas risinājumu lietotāji spēj īstenot un baudīt, tagad ierobežo norādījumi par sociālo distancēšanos. Turklāt šie sociālās distancēšanās centieni rada papildu problēmu cilvēkiem ar neārstētu dzirdes pasliktināšanos. Pētījumi ir parādījuši korelāciju un saistību starp dzirdes pasliktināšanos, sociālo izolāciju un dzīves zemākas kvalitātes rādītājiem normālā sociālajā sistēmā. Šobrīd, kad mūs mudina būt tālāk vienam no otra, lai izvairītos no sabiedrībā esoša vīrusa izplatīšanās, mūsu draugi un kopienas locekļi ar dzirdes pasliktināšanos, visticamāk, jūtas vairāk izolēti nekā jebkad agrāk.

 

Mūsdienīgi dzirdes aparāti palīdz sazināties un būt iesaistītam sabiedrībā

Šis unikālais laiks sniedz iespējas cilvēkiem ar dzirdes izmaiņām un kopienām ap viņiem. Pirmkārt, tādu ražotāju kā Starkey mūsdienās piedāvātās dzirdes uzlabošanas tehnoloģijas var programmēt un pielāgot attālināti. Tā kā mūsdienās daudzi dzirdes aparāti ir savienojami ar viedtālruni, tad dzirdes aprūpes speciālisti var attālināti precīzi pielāgot dzirdes aparātus labāk nekā jebkad agrāk.

Ja jums pasliktinās dzirde, kā arī šajā laikā dzirdes izmaiņu dēļ jums ir īpaši grūti ar to samierināties, vērsieties pie dzirdes speciālista pēc palīdzības!

Otrkārt, ja jūs zināt, ka cilvēki jūsu kopienā saskaras ar dzirdes pasliktināšanās radītājām problēmām, tad ziniet, ka viņiem, visticamāk, ir grūts laiks, jo īpaši tagad, kad mēs mēģinām “izlīdzināt līkni” un ievērot sociālās distancēšanās pasākumus. Pievērsiet viņiem vairāk uzmanības, lai uzzinātu kā viņiem klājas, vai nav nepieciešama palīdzība, vai arī vienkārši patērzējiet.

Šobrīd vairāk nekā jebkad viņi jūtas izolēti no apkārt esošās pasaules. Kāds laipns žests, kā, piemēram, vienkāršs telefona zvans vai saruna divu metru attālumā vienam no otra, cilvēkam ar dzirdes pasliktināšanos šajā sarežģītajā laikā var nozīmēt ļoti daudz.