Jaunumi

Individuālie ausu aizbāžņi

Kāpēc cilvēki izvēlas pielāgotus ausu aizbāžņus

Admin

janvāris 26, 2022

Jebkuru ausu aizbāžņu mērķis ir aizsargāt ausis no pārmērīga trokšņa vai ūdens. Un ne visi ausu aizbāžņi to var nodrošināt, jo:

Visas skaņas nav vienādas — runas skaņas atšķiras no fona trokšņa skaņām. Mērķis ir vairāk slāpēt fona troksni, nevis runu vai mūziku.

Ausis un ausu kanāli ir unikāli – tādi paši kā mūsu pirkstu nospiedumi, un vienreizlietojamie ausu aizbāžņi nevar nodrošināt labu kontaktu ar ausīm.

Tātad, lai ausu aizbāžņi būtu efektīvi, tiem ir jāierobežo skaņas skaļums, bet ne pārāk daudz vai pārāk maz (atkarībā no tā, kas jums nepieciešams), un jānodrošina labs kontakts ar ausi, tā lai aizbāžņi labi pieguļ auss formai, tādējādi aizsargājot jūsu ausis.

Kas ir vienreizlietojamie ausu aizbāžņi?

Tā sauktie “putu” un standarta rūpnieciski ražotie ausu aizbāžņi ir paredzēti lietošanai vienu reizi vai dažos gadījumos, dažas reizes. Izņēmums ir tie ļoti dārgie ausu aizbāžņi, piemēram, Hi-Fi vai militārie ausu aizbāžņi, kurus var tīrīt un lietot atkal.

Putu ausu aizbāžņi ir visplašāk izmantotie visā pasaulē. ASV tas veido aptuveni 75% no visiem pārdotajiem vienreizlietojamiem ausu aizbāžņiem. Tas ir jāsarullē un jāievieto pēc iespējas dziļāk auss kanālā. Pēc tam dažiem lietotājiem jāpietur to, līdz tas ir pilnībā izvērsies un aizpilda auss kanālu. Tas var ilgt pat divas minūtes. Atkarībā no ausu aizbāžņa temperatūras; aukstākiem ir nepieciešams ilgāks laiks nekā siltākiem, lai tie pilnībā izplestos. Lielākajai daļai netiek samazināts troksnis ar šiem ausu aizbāžņiem. Neaizmirsīsim arī to, cik daudz atkritumu un cik lielas izmaksas vienreizlietojamie ausu aizbāžņi var radīt ilgtermiņā.

Kādas ir pēc pasūtījuma veidotu ausu aizbāžņu priekšrocības un trūkumi?

  • Nospiedumu kvalitāte

Runājot par ausu nospiedumiem, pieredzējis dzirdes speciālists un kvalificēts inženieris laboratorijā ir tie, kas izgatavo individuālos ausu aizbāžņus ar garantiju, ka auss kanāla un gliemežnīcas daļas ir iegūtas precīzi. Laboratorijas inženieris var noteikt, vai nospieduma materiāls ir atbilstošs, precīzs. Ja nospiedums dažādu iemeslu dēļ nav pilnīgs, tad meistars var lūgt jaunu nospiedumu. Laboratorijas interesēs ir nodrošināt, lai pēc pasūtījuma izgatavotie ausu aizbāžņi lieliski derētu tā lietotājam, nodrošinātu vēlamo trokšņa slāpēšanu vai ūdens aizsardzību un būtu ērti valkājami.

ausu nospiedumi

  • Ausu aizbāžņu kvalitāte

Individuālo ausu aizbāžņu silikona materiāls kalpos no trim līdz pieciem gadiem vai ilgāk, atkarībā no kopšanas un lietošanas. Pielāgotie ausu aizbāžņi, kas tiek regulāri tīrīti, kalpo ilgāk nekā tie, kas netiek regulāri tīrīti. Tīrīšanai bieži pietiek ar ausu aizbāžņu skalošanu zem silta ūdens. Ja vēlaties, var izmantot maigu ziepju šķīdumu. Produktus, kuru pamatā ir mazgāšanas līdzekļi vai šķīdinātāji, nedrīkst izmantot pēc pasūtījuma veidotu ausu aizbāžņu tīrīšanai, jo tie var sabojāt ausu aizbāžņus.

Pielāgotie ausu aizbāžņi

  • Var izveidot visu izmēru ausīm

Vienreizlietojamie auss aizbāžņi nevar tikt pielāgoti pārāk lieliem vai maziem auss kanāliem, tie slikti piegulēs. Taču pēc pasūtījuma veidotos ausu aizbāžņus var izgatavot tā, lai tie būtu piemēroti jebkurām anatomiski veselām ausīm, jebkurām ausīm bez drenāžas. Pat ausīm, kurām ir neparasta forma, dzemdību traumas, slimības vai operācijas dēļ (ja ir auss kanāls), var veiksmīgi izgatavot pēc pasūtījuma veidotus ausu aizbāžņus. Vienreizlietojamie ausu aizbāžņi ir paredzēti tikai normālas formas auss gliemežnīcām un auss kanāliem.

  • Ausu aizbāžņu spēja slāpēt trokšņus

Pēc pasūtījuma veidotus ausu aizbāžņus var izgatavot ar filtriem, lai trokšņu slāpēšanas līmenis un veids nebūtu lielāks vai mazāks par nepieciešamo. Pēc pasūtījuma veidoti ausu aizbāžņi bez filtra (pilnībā noslēgti) var nodrošināt aptuveni 25 līdz 30 dB trokšņa slāpēšanu. Bet filtri, kas iebūvēti auss aizbāžņos var pazemināt troksni līdz vajadzīgam līmenim. Personai, kura strādā trokšņa līmenī, kas mazāks par 90 dB, var būt nepieciešama tikai aptuveni 15 dB trokšņa slāpēšana, šādam nolūkam ir pieejami filtri, kas to spēj nodrošināt. Protams, pēc pasūtījuma veidotiem ausu aizbāžņiem ar filtriem ir nepieciešama rūpīgāka kopšana nekā pilnībā noslēgtiem aizbāžņiem (bez filtriem), lai filtri netiktu bojāti ar netīrumiem un auss izdalījumiem. Tīrīšanu vislabāk veikt ar mitru drānu, nevis skalot vai mērcējot ūdenī.

individuālie ausu aizbāžņi

Tagad, zinot vairāk par individuāliem ausu aizbāžņiem, Jūs sapratīsiet, kas tos padara labākus par putu aizbažņiem. Tiem ir priekšrocības trīs kategorijās: skaņas kvalitāte, komforts un izmaksas.

★ Skaņas kvalitāte

Putu ausu aizbāžņi bloķē visu skaņu un visas frekvences, radot tā saukto oklūzijas efektu, kas ir “dobjas” vai „atbalsij” līdzīgas skaņas sajūta savā balsī. Putu ausu aizbāžņi samazina kopējo skaņas kvalitāti un rada spiedošu sajūtu.

Savukārt pielāgotajiem ausu aizbāžņiem ir īpaši filtri precīzai un vienmērīgai trokšņu slāpēšanai. Ausu aizbāžņus var izgatavot tā, lai samazinātu skaļumu tikai noteiktā līmenī, un tie var filtrēt noteikta veida skaņu, saglabājot runas un mūzikas kvalitāti.

★ Komforts

Lai putu ausu aizbāžņi būtu efektīvi, tiem ir jāveido ciešs kontakts ar auss kanālu, kas var izraisīt pastāvīgu spiediena sajūtu. Šāda aizkritušu auss sajūta ir gandrīz vienmēr. Kā minēts iepriekš, pielāgotus ausu aizbāžņus atbilstoši katra pacienta ausu kontūrām veido dzirdes speciālists, nodrošinot drošu, dabisku kontaktu ar auss kanālu, bez pastāvīgas spiediena sajūtas. Pielāgoti ausu aizbāžņi ir izstrādāti no mīksta, medicīniska materiāla, kas nesaraujas un nemaina formu.
Turklāt putu ausu aizbāžņi nespēj labi pielāgoties ausu izmēra un formas izmaiņām. Ņemot vērā, ka pielāgotie ausu aizbāžņi ir īpaši veidoti katram pacientam, ausu izmēra un formas atšķirības nerada nekādas problēmas.

★ Izmaksas

Veiksim dažus ātrus aprēķinus, sākot ar putu ausu aizbāžņu izmaksām. Pieņemsim, ka dzīvojat trokšņainā rajonā un jums ir nepieciešams pilnīgs klusums kvalitatīvam  miegam — tas prasa ikdienā lietot ausu aizbāžņus. Pieņemot, ka vidējās izmaksas ir 0,50 centi par pāri, lietojot katru dienu ilgāk par 4 gadiem, kopējās izmaksas būtu:
0,5 Eur x 365 dienas x 4 gadi = 730 Eur kopējās izmaksas

Ņemiet vērā arī vides un ekoloģijas faktorus: četru gadu laikā jūs izmetīsiet 730 pārus putu ausu aizbāžņu!

Salīdzināsim šos 730 Eur ar pielāgotu ausu aizbāžņu pāru izmaksām. Augstākās kvalitātes pielāgotu ausu aizbāžņu pāris var kalpot četrus gadus vai ilgāk, taču pieņemsim tikai četrus. Lielākā daļa pielāgoto ausu aizbāžņu maksā no 50 līdz 100 Eur, tāpēc jūsu kopējās izmaksas pēc četriem gadiem ir 7 reizes mazākas nekā vienreizlietojamo ausu aizbāžņu izmaksas, un turpretī jūs saņemat labāku kvalitāti un komfortu.
Pielāgotiem ausu aizbāžņiem ir daudz labāka skaņas kvalitāte, tie ir ērtāki un ilgtermiņā izmaksā daudz mazāk jums un videi.

Zvaniet mums šodien pa tālruni 𝟐𝟎𝟓-𝟓𝟎𝟐-𝟖𝟔 vai rezervējiet vizīti tiešsaistē, lai pasūtīt Jūsu individuālos ausu aizbāžņus jau šodien.

Rūpējamies par jūsu dzirdi katru dienu!
Labākas Dzirdes Centra komanda