Dzirdes aparāti: maldība un realitāte
Dzirde un redze, iespējams, ir divas no mūsu vissvarīgākajām maņām. Taču, ja kāds no tiem sāk mūs pievilt (un ar gadiem parasti abas maņas pasliktinās), mēs uz to reaģējam dažādi.
Spriežot pēc daudzajiem cilvēkiem, kuri nēsā brilles, kontaktlēcas, pēc lāzera redzes korekcijas – varam droši teikt, ka mums nav problēmu vai šaubu par redzes uzlabošanu.
Bet, runājot par dzirdes uzlabošanu, šķiet, ka lielākā daļa to neuztver tik nopietni.
Ja mums rūpētu dzirde tā pat kā redze, tad gandrīz katrs sestais pieaugušais, kas vecāks par 18 gadiem, nēsātu dzirdes aparātus. Tāda ir ASV pieaugušo, ar dzirdes traucējumiem, attiecība, un daudzi pētījumi un lietotāji apstiprina, ka dzirdes aparātu izmantošana ir visefektīvākais veids, kā uzlabot viņu dzirdi, runas izpratni un vispārējo veselību.
Kas mums traucē sākt ātrāku ceļu uz labāku dzirdi?
Kāpēc ir tāda nesakritība, kad runa ir par šo divu vitālo maņu “uzlabošanu”?
Viens no acīmredzamiem faktoriem ir katras izmaiņas tūlītēja un taustāma ietekme. Ja redze ir traucēta, jums ir grūti vadīt automašīnu, lasīt, skatīties TV un strādāt pie datora. Tajā pašā laikā dzirdes zudumu nepavada tik acīmredzamas problēmas. Ja pasliktinās dzirde, jūs joprojām varat samērā viegli iekļauties ikdienas dzīvē. Turklāt jūs varat tikt galā ar dzirdes traucējumiem vai vienkārši tos ignorēt, vismaz sākotnēji.
Veids, kā mēs domājam par dzirdes aparātiem, ir jāmaina
Vēl viens bezdarbības iemesls ir saistīts ar cilvēku uztveri par dzirdes traucējumiem un dzirdes aparātiem. Diemžēl vecā ierīču koncepcija joprojām pastāv. Mēs visi droši vien esam dzirdējuši stāstus vai zinām kādu, kam bija lieli brūni dzirdes aparāti, kas čīkstēja un svilpa un nedarbojās īpaši labi.
Jaunākie sasniegumi zinātnes, tehnoloģiju un dizaina jomā apliecina, ka lielākā daļa šo ideju ir pagātnē! Mēs esam uzsvēruši piecus galvenos nepareizos priekšstatus par dzirdes aparātiem, kas noteikti neatbilst patiesībai.
Mīts Nr. 1 — Jūs nevarat uzlabot dzirdi
Realitāte: lai gan dzirdes izmaiņas ir neatgriezeniskas, tās stāvokli var uzlabot! Skaņas pastiprināšana ar modernām dzirdes tehnoloģijām līdz šim ir ieteicamākais un efektīvākais līdzeklis dzirdes uzlabošanai.
Turklāt pieredzējuša dzirdes speciālista individuāli pielāgoti un noregulēti mūsdienu dzirdes aparāti var palīdzēt pat ar vissmagākajiem dzirdes zudumiem!
Mīts Nr. 2 – Ja man būtu nepieciešami dzirdes aparāti, mans ārsts man to pateiktu
Realitāte: Patiesībā ģimenes ārsti ir tik aizņemti, ka viņiem neatliek laika veikt dzirdes pārbaudi, ja vien tas nav īpaši lūgts. Faktiski nesen veiktā valsts mēroga aptaujā 80% pieaugušo, kas vecāki par 50 gadiem, teica, ka viņu ārsts viņiem nekad nav vaicājis par viņu dzirdi, un trešā daļa cilvēku nav pārbaudījuši dzirdi vairāk nekā desmit gadus.
Pat Amerikas Slimību profilakses un kontroles centrs (CDC USA) izvirzīja šo jautājumu, savā Vital Sense publikācijā atgādinot ārstiem, cik svarīgi ir savlaicīgi atklāt dzirdes traucējumus, iesakot pacientus nosūtīt pie dzirdes aprūpes speciālistiem, tiklīdz tiek atklāta problēma.
Mīts Nr. 3 — dzirdes aparātus ir grūti lietot
Realitāte: dzirdes aparāti ir kļuvuši tehnoloģiski daudz modernāki salīdzinot ar to, kādi tie bija senāk. Tos lietot ir ievērojami vieglāk.
Mūsdienu labākie dzirdes aparāti, sākot ar uzlādējamām tehnoloģijām, lai jums nebūtu jāuztraucas par baterijām, līdz iebūvētam mākslīgajam intelektam (MI) un izsmalcinātai audio apstrādes tehnoloģijai, kas uzreiz atdala runu no trokšņa, nosaka skaņas virzienu un pielāgojas videi un specifiskām skaņām – labākie šodien pieejamie dzirdes aparāti ir izstrādāti, lai bez piepūles uzlabotu jūsu dzirdi.
Jā, ja jums patīk spēlēties ar tehnoloģijām un izmantot uzlabotās funkcijas un programmas, varat pilnībā apgūt visu, ko piedāvā mūsdienu dzirdes aparāti.
Bet, ja viss, ko vēlaties ir tos uzvilkt no rīta un noņemt pirms gulētiešanas, jūsu dzirdes speciālists var tos pielāgot tā, lai jums nebūtu jāmocās ar tiem vai jādomā par tiem visu dienu.
Mīts Nr. 4 – dzirdes aparāti būs redzami vai es izskatīšos vecs
Realitāte: joprojām pastāv aizspriedumi pret dzirdes aparātiem, lai gan tas pamazām izzūd, vismaz trīs labu iemeslu dēļ:
1. AirPods, ausīs ievietojamas austiņas un parastas austiņas tagad ir tik ierasta lieta, ka neviens divreiz nedomā un neatskatās, ja jūs kaut kas ir ievietots ausīs.
2. Un pat ja tas jūs traucē, mūsdienās dzirdes aparāti ir daudz mazāki un neredzamāki nekā dzirdes aparāti, kas tika ražoti pirms pieciem gadiem. Dzirdes aparātos ir iekļauta elektronika, kas atrodas dziļi auss kanālā un nav redzamas citiem.
3. Vecums ir maldi, un pieaugušie, kuri dzird labi un kuriem sazināšanās nav šķērslis, šķiet aktīvāki un modernāki nekā tie, kuri visu laiku pārjautā un izliekas, ka tie nav tie, kas vēršas pie viņiem, atsakoties sazināties.
Mīts Nr. 5 — dzirdes aparāti nav tā vērti
Realitāte: neatkarīgi no tā, vai tie ir nebeidzami pētījumi, kas parāda fiziskas, psiholoģiskas un dzīves kvalitātes problēmas, ko izraisa novārtā atstātas dzirdes izmaiņas, vai neskaitāmas atsauksmes no dzirdes aparātu lietotājiem, kuri saka: “Viņi mainīja manu dzīvi” vai “Vajadzēja tos lietot agrāk”, Dzirdes uzlabošana ar dzirdes aparātiem ir tā vērta.
Mainiet domāšanas veidu par dzirdes aparātiem, tos izbaudot
Ja dzirdes traucējumi padara jūsu dzīvi grūtāku vai mazāk aizraujošu, tagad ir laiks mainīt savu uztveri par dzirdes aparātiem.
Lai uzzinātu, cik tālu ir nonākuši dzirdes aparāti un ko tie var sniegt jūsu labā, vienkārši zvaniet mums pa tālruni 205-502-86 vai aizpildiet veidlapu šeit – un mēs pierakstīsim jūs bezmaksas konsultācijai pie dzirdes speciālista, kuram varat uzdot visus savus jautājumus par savu dzirdi, kā to uzlabot un dzirdes aparātiem.