Jaunumi

dzirdes aparāti

8 iemesli, kāpēc ir vērts ieguldīt augstas kvalitātes dzirdes aparātos

Admin

maijs 31, 2023

Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem dzirdes aparāti bieži ieņem nozīmīgu lomu, lai atjaunotu savienojumu ar ārpasauli. Tomēr dzirdes aparāti var būt dārgi, jo atsevišķi modernie dzirdes aparāti var izmaksāt pat pāris tūkstošu eiro. Līdz ar to tas nav pārsteigums, kāpēc daudzi pacienti satraukti jautā par dzirdes aparātu izmaksām.

Bet kas tad padara tos tik dārgus?  Lielākoties atbilde meklējama viedajā tehnoloģijā, kas ir iebūvēta mūsdienu dzirdes aparātos. Līdz brīdim, kad patērētājs var iegādāties savu dzirdes aparātu, tā tehnoloģijas izveidei un izpētei tiek veltīts milzu laiks un resursi. Mūsdienu dzirdes aparāti sniedz tā lietotājam brīvību baudīt savu dzīvi bez jebkādiem dzirdes šķēršļiem, jo būtībā tie ir gludi miniatūri datori, kas reaģē uz skaņu digitāli, tādējādi nodrošinot vislabāko risinājumu, lai tā lietotājs varētu dzirdēt labi pat sarežģītās klausīšanās vidēs.

Daži no jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem ir:

 • Viedtālruņa savienojamība – ļauj ērti straumēt tālruņa zvanus un mūziku no viedtālruņa tieši uz dzirdes aparātiem.
 • Mazāks izmērs – mūsdienu dzirdes aparāti ir ļoti diskrēti un gandrīz neredzami. Ja ņem vērā progresīvās tehnoloģijas, kas ir iepakotas šajās ierīcēs, četrciparu cena kļūst saprotama.
 • Skaņas filtri – mūsdienu dzirdes aparāti ļauj norādīt skaņu veidus, ko vēlaties vai nevēlaties dzirdēt. Tādējādi jūs varat samazināt fona troksni un koncentrēties uz sarunām ar ģimeni un draugiem bez jebkādiem citiem traucēkļiem.
 • Noskaņošana un personalizēšana – mūsdienu tehnoloģija ļauj ieprogrammēt dzirdes aparātus atbilstoši jūsu unikālajām dzirdes vajadzībām.
 • Lai gan iespēja iegādāties lētākus dzirdes aparātus no nezināma veikala var būt vilinoša, jums ir jāņem vērā arī kopaina. Ar sertificēta dzirdes speciālista palīdzību jūs ne tikai iegādāsieties kvalitatīvus dzirdes aparātus, bet arī saņemsiet profesionālus padomus, kas pielāgoti jūsu individuālajām vajadzībām, kā arī neierobežotas bezmaksas konsultācijas un atbalstu.

Patiesībā tikai mūsdienīgas dzirdes tehnoloģijas kombinācijā ar pieredzējuša dzirdes speciālista konsultāciju var garantēt jums vislabāko risinājumu dzirdes uzlabošanai.

Kādi ir ieguvumi?

 1. Dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Dzirdes pasliktināšanās ietekmē visus Jūsu dzīves aspektus, tostarp attiecības ar citiem cilvēkiem. Jums var būt grūti socializēties, kā arī varat nonākt pie sajūtas, ka sarunās spēlējat pasīvu lomu. Dzirdes uzlabošanas ierīce var palīdzēt atkal palielināt skaļumu Jūsu ausīs tā, lai dzirde jūs vairs neaizkavētu būt sabiedrībā iederīgam un sociāli aktīvam.

 1. Saglabāt veselīgas sociālās attiecības

Daudzi cilvēki ar dzirdes traucējumiem kļūst izolēti, jo jūtas neērti par savām grūtībām sadzirdēt. Iemesls bieži ir neērtība un kauns, lūdzot citiem runāt skaļāk vai pastāvīgi atkārtot teikto. Dzirdes aparāti var palīdzēt uzturēt saikni ar draugiem un ģimenes locekļiem, nejūtoties neveikli, prasot viņiem runāt skaļāk.

 1. Justies drošībā, esot vienatnē

Dzirdes pasliktināšanās bieži izraisa grūtības sadzirdēt apkārt notiekošo. Tas apgrūtina uztvert arī brīdinājuma skaņas, piemēram, automašīnas skaņas signālu vai tuvojošos transportlīdzekli. Šis aspekts padara ieguldījumu dzirdes aparātā vēl svarīgāku tiem, kuri  dzīvo vieni vai bieži dodas pastaigās, tāpat dzirdes ierīces palīdz cilvēkiem ar dzirdes problēmām justies pārliecinātākiem un drošākiem, iepērkoties vienatnē vai staigājot pa nepazīstamu apkārtni.

 1. Palīdz koncentrēties mācībām un darbam

Daudzi cilvēki ar dzirdes traucējumiem uzskata, ka viņi nevar pilnībā iesaistīties nodarbībās vai darbā, jodzirde ir apgrūtināta. Tādējādi ir grūtāk būt produktīvam, apmeklējot skolu vai darbu vai runāt darba sanāksmēs vai konferencēs. Dzirdes aparāti dod iespēju dzirdēt labāk, kas attiecīgi ļauj būt produktīvākiem un koncentrētākiem.

 1. Ļauj baudīt mūziku un kino

Mūzikas klausīšanās un filmu skatīšanās ir viens no lielākajiem dzīves priekiem. Diemžēl dzirdes pasliktināšanās var apgrūtināt skaidru skaņu saklausīšanu. Tā rezultātā mūzika vai dialogi filmā var kļūt nesaprotami. Dzirdes aparāti var palīdzēt cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem dzirdēt, saprast un atkal un atkal izbaudīt šīs skaņas.

 1. Dod iespēju atkal iesaistīties sarunās

Pat viegli dzirdes traucējumi var ietekmēt spēju skaidri sazināties. Tie, kuri sastopas ar biežiem dzirdes traucējumiem, paši mēdz atkārtot vai lūdz citus atkārtot tikko sacīto. Dzirdes aparāti spēj sniegt cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem lielāku pārliecību sarunu laikā, jo viņi neuztraucas par situācijām, kad jāaicina kāds teikto atkārtot. Cilvēkam ar dzirdes problēmām visizteiktākās grūtības sazināties rodas publiskās un skaļās vietās, piemēram, restorānos, grupu sanāksmēs vai trokšņainās ballītēs. Izmantojot labākos dzirdes aparātus, pašas sarunas kļūst vieglākas un tām ir vieglāk izsekot, bet saskarsmes situācijas atkal šķiet dabiskākas.

 1. Palīdz visam atgriezties savās vietās

Cilvēkiem, kuri zaudē dzirdi pakāpeniski, brīži, kad rodas dzirdes grūtības, var izvērsties par nepatīkamu pārdzīvojumu, jo viņi nespēj veikt darbības, kuras kādreiz tik ļoti mīlēja. Vai tā ir mūzikas baudīšana vai spēlēšanās ar mazbērniem – šie ir cilvēkam emocionāli svarīgi paradumi, kuru ierobežošana rada lielu diskomfortu. Kad vēlāk šie paši cilvēki pirmo reizi izmēģina dzirdes aparātus, viņi bieži saka, ka baudījums ir dramatiski pastiprināts, jo dzirdamās skaņas ir tādas, kādām tām vajadzētu būt visu laiku.

 1. Lai samazinātu stresa līmeni

Ikviens jūtas nedaudz saspringts, ja nevar darīt lietas tik labi, kā agrāk. Tas it īpaši attiecas uz dzirdes pasliktināšanos, jo dzirdes grūtības izraisa izolētības un neapmierinātības sajūtu. Dzirdes aparāti palīdz cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem justies pārliecinātākiem par savām spējām  un sazināties, samazinot izolācijas radīto stresa sajūtu.

Kopš 2014. gada Labākas Dzirdes Centrs ir palīdzējis vairāk nekā 10 000 pacientu iegūt labāku dzirdi un līdz ar to piepildītāku dzīvi. Pateicoties ērtai atrašanās vietai pašā Rīgas centrā, aicinām sazināties ar mums jau šodien, lai pieteiktos visaptverošai dzirdes konsultācijai pie sertificēta dzirdes speciālista. Vienkārši noklikšķiniet šeit, lai sāktu savu ceļojumu uz labāku dzirdamību.